top of page

​Regulamin sesji zdjęciowych

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje dane w celu kontaktu w sprawach dotyczących realizacji sesji:

             

                *imię i nazwisko

                *adres mailowy

                *nr telefonu

 

 1. Na umówionej sesji należy stawić się punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną.

 2. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć DWA RAZY ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę / pół godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

 3. Wynagrodzenia za sesję zdjęciową należy dokonywać w dniu sesji gotówką lub przelewem. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

 4. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna.

 5. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu – nie umówienia się na sesję.

 6. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane obróbce. Otrzymacie obrobioną galerię do 7 dni roboczych od dnia sesji. 

 7. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.

 8. Miniaturki wysyłam WYŁĄCZNIE w celu dokupienia dodatkowych ujęć.  Odbitki są do odbioru / wysłane do 14 dni od daty wykonania sesji zdjęciowej.

 9. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w cenniku. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: https://ewaborowiczphotography/oferta/, tak samo jak dodatkowe odbitki ponad wybrany pakiet.

 10. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

 11. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 12. Obróbka zdjęć odbywa się w programie Lightroom i Photoshop.  Nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.

 13. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.

 14. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, i mediach społecznościowych. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

 15. Wraz z przekazaniem zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 16. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

 17. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

bottom of page